Yeni kitabım çıktı: ‘1 Yaş Sonrası Sağlıklı Beslenme’

Çocuk hastalıkları ve sağlığı alanında profesyonel bir akademik geçmişe, uzun yıllar mesleki birikim ve tecrübeye sahip Prof.Dr. Hilal Mocan’ın ”1 Yaş Sonrası Sağlıklı Beslenme” isimli yeni kitabı yayınladı. Aşağıda tanıtım yazısı yer alan ve anne-babaları yakından ilgilendiren sağlıklı tarifler ve pratik bilgilerin yanında çocuklarımızın hastalıkları sırasında da nasıl beslenmesi gerektiği hakkında bilgileri içeren kitabımızı tüm kitapçılar ve online satış mağazalarında bulabilirsiniz.

-Ebeveynlerin beslenme şekli, çocukların beslenme davranışlarında önemli bir role sahiptir. Belirli yiyeceklerin sınırlandırılması; sınırlanan yiyeceklere erişim hakkı verildiğinde ve yağlı-şekerli besinler ödül olarak kullanıldığında fazla enerji alımı ve aşırı kilo sorunu doğabilir. İki yaş civarında çocukların önemli bir kısmı yeni yiyecekleri tüketmeye karşı dirençli hale gelir ve bazen yiyecek çeşitliliği azalır. Bu yaşlarda diğer sorun ‘seçici yeme’ sorunudur. Enflamatuvar bağırsak hastalıkları, obezite, Tip 1 diabet, alerjik hastalıklar, iyi beslenmeyen çocuklarda bağırsaktaki koruyucu sistemin bozulmasıyla ilgilidir. Bazı hastalıklarda, bazı besinlerin daha fazla veya daha az tüketilmesi iyileşme süresini etkileyebilir. Bu kitap, bir yaşından sonra sağlıklı beslenme konusunda ebeveynleri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla hazırlanmıştır.-

 

be9c91f3d2f75f6e8d79bea25706d8bbf193eb4f

A’dan Z’ye Bebek Beslenmesi Bu Kitapta

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr.Hilal Mocan’ın yazmış olduğu bir diğer önemli eseri olan ”0-1 yaş Bebek Beslenmesi ve Merak Ettikleriniz” isimli kitap hakkındaki bilgiye de üstteki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz