(0212) 291 30 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Anne Sütünden Ek Besinlere Geçiş Dönemi

15 Ağustos 2013
6.533 kez görüntülendi

CİNE5 TV’de yayınlanan ”Anne Olunca Anladım” programına katılan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan, çocuklarda tamamlayıcı besinlere geçiş ve sağlıklı beslenme konularında önemli bilgiler aktarıyor.

”Anne Olunca Anladım” programının ana konusu çocuklarda anne sütünden ek besinlere geçiş dönemi dikkat edilmesi gerekenler olmakla birlikte, bu videoda aşağıdaki sorulara yanıt bulacaksınız:

 • Anne sütünden ek besinlere geçerken nelere dikkat edilmelidir?
 • Sütün bebeklerin bağışıklık sisteminin gelişmesindeki rolü nedir?
 • Bebekler ve çocukların tamamlayıcı besinlere geçirilmesinde nelere dikkat edilmelidir?
 • Anne sütünün bağışıklık sistemi üzerinde ne gibi etkileri vardır?
 • Bebeklerde beslenmenin bağışıklıkta ki rolü nedir?
 • Ek besin dönemindeki süt ihtiyacının önemi?

Reklam

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. aygün ayyıldız dedi ki:

  sevgili hocam ben de uzun dönem-35 yıl sağlıkta çalıştım fakat bebekler konusunda hiç denemiyim yok ben size bir banaanne gibi sormak istiyorum-torunum 10 sonra altı aylık olacak bazı hekimlerin çocuğun alerjisi olduğunu söylemiş-bir müdet kanlı ishalden sonra-özelikle anne süt ürünleri tüketmemektedir-fakat alerji testi olmadan bu mümkün mü-ben uzun zaman ek olarak Prof.ÜLKER ÖNEŞ yanında çalıştım….şu an torunum hiç bir ek besin yememekte ısrar ediyor…ayrıca diş çıkartma gibi bir olayımız var-çocuğun kilo almaması normal standartla bizi çok endişelendiriyor…..sizin önernizi rica ediyorum….ayrıca mümkünse bir beslenme listesi…çünkü torunum burada değil….sanırım şişlide bir kliğiniz var hayırlı olsun gerekirse getermik isteriz…ayrıca yememesine rağmen çok enerjik…anne çocuğa-hipoalerjik mama+yumurta sarısı+ıhlamur+pirinnç ununla yapılan mualebi fakat çocuk içinde sadece biraz pekmez olduğu için yememekte….bana göre tam bir beslenme istesi değil-bal tatlandırır fakat 1 yaşına kadar verilmiyor diye biliyorum-alerji…..durum acil olduğu için lütfen bana yardımcı olun……cerahpaşadan emekli hemşireyim….bana cevap yazarsanız çok sevinirim saygıder hocam….saygılarımla.

 2. Burcu dedi ki:

  Sevgili hocam Balık konusunda endişelerim var onun yerine omega 3 için nasıl bir çözüm bulmalıyım. Balık yağı ihtiyacımızı karşılar mı? http://mollers.com.tr/blog/

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?